2023-03-13

Visada sakėme, jog nesame tik paslaugos tiekėjai, o esame partneriai mūsų klientams stiprinant ir auginant savo komandą. Tad visiškai elementaru buvo noras būti kuo arčiau savo klientų ir megzti tikras, ilgametes partnerystes. Tuo pačiu norime būti dar arčiau žmonių, kuriems stengiamės pakeisti gyvenimus ir supažindinti su svajonių darbdaviais. Siekdami tą įgyvendinti praėjusių metų balandį pradėjome diegti naują informacinę sistemą, kuri mūsų klientams leido ne tik realiu laiku matyti atrankos progresą bet ir patiems mums optimizuotis ne vieną procesą. O diegdamiesi IS, kurią naudoja stipriausios globalios atrankų agentūros, turėjome progą savo procesus konvertuoti į tokius, kuriuos taiko kiečiausios, globalios organizacijos.

Tačiau jau pradėjus pirmuosius naujos IS diegimo žingsnius, mano naivus tikėjimas sklandžiu procesu subliuško it burbulas. Šį pokytį įsigyvendinti mums užtruko nei daug, nei mažai – beveik metus. Tad, su kitais, tokiais pat optimistais kaip buvau aš, noriu pasidalinti savo 4 susidūrimais su realybe bei išsineštomis įžvalgomis ir pamokomis, kurias ko gero tenka kiekvienam patirti savu kailiu net ir žinant pokyčių valdymo teorijas.

  • Pirmasis susidūrimas su realybe įvyko tik pradėjus darbą su išorine įmone, kai bandžiau suvokti kas yra Data Engineering, kurį taip skambiai užvadino ir įtraukė į darbų sąmatą. Surasdamas ir atrinkdamas Data Science krypties specialistus turiu gana neblogą suvokimą kaip atrodo šios srities atstovų darbo diena, vis dėlto, šiuo atveju po Data Engineering pavadinimu slėpėsi kas kita. Ankstesnė mūsų duomenų bazė buvo išties nemenka, tad visko sudėti į vieną Excel failą – tirkai neįmanoma. Tad visos informacijos su‘map‘inimas ir su‘link‘inimas ir buvo pagrindinis darbas su duomenimis. Tad – ačiū mano matematikos mokytojai už lavintą loginį mąstymą bei išaugusią meilę Excel‘iui, be to – nebūtų pavykę man tiek valandų praleisti sprendžiant ir išsprendžiant duomenų spragas.
  • Antrasis susidūrimas su realybe buvo tai, jog net ir perkant itin pažangią sistema, turi nusiteikti, jog ne sistema taikysis prie Tavęs, bet keisis Tavo organziacijos procesai atitinkamai. Dauguma funkcijų galbūt liks iki galo neišnaudotos arba bus adaptuotos per ilgesnį periodą. Tad čia subliuško mano ambicinga iliuzija, jog paimsime ir naudosime taip, kaip buvome įpratę dirbti, tik daug greičiau. Pasirodo ne 😃. Vis dėlto, kaip ir minėjau – turėjome nuostabią galimybę savo procesus paversti tokiais, kokie jie yra pasualinio lygio organizacijose.
  • Trečiasis „strike“ buvo pamoka – visų mokymosi tempas, metodai ir būdas, kaip yra priimama informacija, skiriasi. Tad nors ir turėjome savitarnos puslapį bei buvome apmokyti naudotis naujuoju CRM, pasirodė, jog to toli gražu nepakanka. Dėl šios priežasties procese gimė ir trumpi, atskirų funkcijų video mokymai, ir rašytinė „vartotojo instrukcija“. Pastaroji yra nuolatos atnaujinama, pildoma ir plečiama, priklausomai nuo naujai pradėtų naudoti funkcijų.
  • Ketvirtasis ir, manau, sudėtingiausias iššūkis buvo „tylieji pasipriešintojai“. Visi komandose turime tų, kurie stipriau priešinasi pokyčiui nei kiti, tad neretu atveju tam, kuris veda pokytį būna nemažas iššūkis identifikuoti tuos, kurie tyliai (o gal ir pasyviai agresyviai) priešinasi, pyksta ir dirba senais metodais. Pagrindinė įžvalga čia buvo – parodyti vertę naujojo CRM, asmeniškai „parduoti“ naujo CRM idėją ir kokią tai vertę sukurs žmogaus kasdieniam darbe. 

Tad iš šių iššūkių ir viso įgyvendinimo proceso man kilo keletas įžvalgų, kurias pateikiu kaip rekomendacijas. Labai tikiuosi, jog tai gali būti pritaikoma ne tik CRM diegimo projektuose, bet apskritai pokyčio valdyme.

  • Pokytis nepatiks daugumai. Bent jau pradžioje. Naujovė turi būti įdomi, patraukli ir vertinga kolegoms. Tad šiame procese, nori to ar ne, teks pardavinėti. Pardavinėti savo kolegoms idėją, funkciją ar skatinti eksperimentuoti. O tada tikėtis, jog kolegos irgi taps pokyčio ambasadoriais ir uždegs kitus.
  • Pokyčio neįdiegsi vienas. Tam, kad pavyktų, Tau reikės „sėbrų“, žmonių, kurie Tau padėtų diegti pokytį asmeniniame lygyje. Neįmanoma sužiūrėti kiekvieno darbo įrankių ir metodų, tad svarbu pasitelkti komandų ar skyrių vadovus, kurie asmeniškai dirba su kiekvienu nariu ir gali skatinti naujovių išnaudojimą.
  • Didelis pokytis turi būti etapuotas. Dauguma mūsų darbe naudoja tam tikrus Agile principus, tad čia galioja tas pats. Jei jau reikia diegti didelį pokytį – suskaidyk tai dalimis. Mes pradėjome nuo pagrindinių funkcijų, o eigoje vis pridėdavome, adaptavome funkcijas pagal mūsų procesus arba procesus keitėme pagal tai, ką siūlo naujasis CRM. Agile ir iteracijos – best way to go.
  • Imkit ir naudokit! Tai ko nenaudojat? Nors ir CRM diegiant pasiruošėme daug mokomosios medžiagos apie tai, kaip naudotis sistema, bet tas nesuveikė taip, kaip tikėjausi. Reikėjo labai asmeniško priėjimo prie daugumos, reikėjo imti ir parodyti kam tai naudojama, kokia to vertė, o tik tada atsirado kolegų vidinis noras pasilengvinti sau darbą ir dirbti kitokiais metodais.

Tad siekis kuo skaidriau ir atviriau dalintis su savo klientais, noras būti kuo arčiau žmonių bei turėti efektyvius įrankius valdyti santykius neįsigyvendina per naktį. Tenka praeiti ir šalto, ir karšto formuojant naujas darbo praktikas, procesus bei keisti įprastus darbo žingsnius. Vis dėlto, vertė, kurią gauname tiek mes, tiek mūsų klientai, patyrimas dirbant kartu – be jokių abejonių yra kitame lygyje! Can’t wait to see what’s next!

Įžvalga dalinasi Asocijuotas partneris, IT atrankų padalinio vadovas Danas Venclovas.

Danas Venclovas

Asocijuotas partneris / Sektoriaus vadovas

+370 613 89310

danas@peoplelink.lt

Panašūs įrašai

Kiek IT atrankose yra svarbūs asmenybės bruožai?
20 kov 2023

Kiek IT atrankose yra svarbūs asmenybės bruožai?

Tarsi įprasta, jog IT atrankose mes kalbame apie patirtį – technologijos, programavimo kalbos išmanymas, kiti specifiniai darbui reikalingi įgūdžiai. Dažnai darbo pokalbiuose dalyvaujantieji, būtent į šiuos dalykus sutelkia dėmesį ir skaitydami darbo skelbimus. Visgi, kaip pastebi „People Link“ IT atrankų konsultantas Karolis Kriaučiūnas, darbo skelbimuose esti ir kitų, dažnai kandidatų akiračio paraštėse liekančių reikalavimų, tokių […]

Darbo rinkos tendencijos
Buhalterių atrankos – sėkmingam specialistų pritraukimui įtakos turi ne tik greitis, bet ir metų laikas
15 kov 2023

Buhalterių atrankos – sėkmingam specialistų pritraukimui įtakos turi ne tik greitis, bet ir metų laikas

Šiuo metu savo vykdomų atrankų spektre turime itin daug buhalterių/vyr. buhalterių  paieškų. Stebime, jog rinkoje šios srities specialistų poreikis pastaruoju metu yra itin išaugęs, kas, kartu, sunkina ir jų pritraukimą. Į ką reikia atkreipti dėmesį prieš pradedant buhalterių paiešką ir kam būti pasiruošus dalinasi „People Link“ finansų atrankų konsultantės Eglė Sokolnikė ir Justina Macijauskaitė. Apibendrinant […]

Darbo rinkos tendencijos
People Link tvarumo įsipareigojimai
22 vas 2023

People Link tvarumo įsipareigojimai

People Link nėra vien tik HR konsultantų komanda, bet taip pat ir atsakingų sąmoningų žmonių bendruomenė, su kuria kartu kuriame tvaresnį pasaulį. Dirbdami ir priimdami įvairius sprendimus, atsiremiame į tvirtus vertybinius pagrindus ir nuolat klausiame savęs, kaip tai paveiks mūsų klientus, kandidatus, darbuotojus, tiekėjus, įvairias bendruomenes, platesnę visuomenę bei aplinką, kurioje visi gyvename. Pradėję nuo […]

Darbo rinkos tendencijos
Kaip būti žingsniu priekyje pritraukiant, išlaikant ir vystant talentus?
01 vas 2023

Kaip būti žingsniu priekyje pritraukiant, išlaikant ir vystant talentus?

Praeitą savaitę vykusiame kasmetiniame „People Link“ renginyje „Žingsniu priekyje“, „People Link“ partnerė Rūta Ratavičiūtė dalinosi įžvalgomis, kaip spręsti šią, daugeliui didžiuliu iššūkiu 2022 metais tapusią, problemą – talentų pritraukimą, išlaikymą ir vystymą. 2023 – iuosius metus, ko gero, pirmiausiai galime vadinti prasmės metais. Prasmės darbo rinkoje ieškos ne tik darbuotojai, prasmę savo veikloje (jeigu dar […]

Darbo rinkos tendencijos
Kandidatų atlygio lūkesčių ir tyrimo rezultatų apžvalga 
24 sau 2023

Kandidatų atlygio lūkesčių ir tyrimo rezultatų apžvalga 

Brangūs partneriai, Kasdien dirbdami su Jūsų komandos plėtros klausimais, nuolatosgilinamės ir į darbo rinkos iššūkius, su kuriais susiduria daugumakompanijų. Tad tęsiame savo tradiciją dalintis žiniomis ir taip padėti Jumsbūti tuo vienu žingsniu priekyje. Tai jau antroji People Link parengta darborinkos apžvalga 2022 metais. Pirmojoje rašėme apie tai, kaiprezultatyviausi darbuotojai renkasi kur dirbti ir kokie darbdavio […]

Darbo rinkos tendencijos
„Esu perfekcionistas (-ė), o manęs nesamdo“
17 sau 2023

„Esu perfekcionistas (-ė), o manęs nesamdo“

Gana dažnai atrankose girdime žmones save apibūdinant kaip visiškus perfekcionistus, tačiau tuo pačiu ir matome, jog ne visada jiems pavyks pasiekti tas roles, kurių jie tikisi. Dažnai šiuos perfekcionistus itin frustruoja gaunami atsakymai, jog vis dėlto, atrankoje buvo pasirinktas kitas kandidatas. Tačiau čia slypi keletas „problemų“: Apibendrinant, šiai dienai yra daug svarbiau gebėti dirbti Agile […]

Darbo rinkos tendencijos
2023 metų prognozės: Pardavimų vadovai taps kritiškai svarbia pozicija
10 sau 2023

2023 metų prognozės: Pardavimų vadovai taps kritiškai svarbia pozicija

2023 metų prognozės. Pardavimų vadovai taps itin svarbia pozicija komandoje, o jų išlaikymas – kritiškai svarbiu visai kompanijai. Praūžęs pandemijos laikotarpis pakeitė ne tik pardavimo specialistų lūkesčius darbo pobūdžiui ir atpratino nuo aktyvios naujų klientų paieškos, bet ir šūstelėjo papildomų funkcijų į pardavimų vadovų arsenalą. Vis dažniau reikalingi vadovai, išmanantys ne tik pardavimų strategiją bei […]

Darbo rinkos tendencijos
IT komandos plėtros planavimas 2023 metais – kaip pritraukti talentus?
03 sau 2023

IT komandos plėtros planavimas 2023 metais – kaip pritraukti talentus?

Nuolat girdime – tai kaip čia pritraukti tuos IT talentus? Kas dabar veikia? Ką daryti, kad būti patraukliu… Nėra vieno atsakymo ar paslapties, kuri veiktų visada 100%. Visais atvejais tai yra truputėlis vieno, truputėlis kito, šlakelis sėkmės, žiupsnelis “right-timing” ir štai – pavyko po pusės metų pasisamdyti tą vieną programuotoją. Žvelgiant į šiandienos ekonomikos ir […]

Darbo rinkos tendencijos
Klauskite mūsų