1. Siunčiau CV, bet niekas su manimi nesusisiekė. Ką tai reiškia?

Konsultantai susisiekia su kandidatais, kurių patirtis atitinka People Link atstovaujamos įmonės reikalavimus. Deja, kandidatų kurie nepatenka į kitus atrankos etapus neinformuojame. Bet kuriuo atveju, dėkojame Jums už susidomėjimą atranka ir rekomenduojame sekti atviras pozicijas mūsų puslapyje ir kandidatuoti: „Darbo skelbimai”

2. Įdomus atrankos procesas, kiek bus etapų?

Pirmiausia People Link konsultantas pakvies Jus į pokalbį (dažniausiai online), kurio metu papasakos apie atranką, atsakys į Jums rūpimus klausimus bei užduos klausimus apie Jūsų patirtį. Sėkmės atveju, toliau sektų pokalbis su įmonės į kurią pretenduojate atstovais. Jeigu abipusiu sutarimu, atrankoje dalyvaujate toliau, tikėtina, kad įmonė turės Jums praktinę užduotį arba pasiūlys atlikti Tripod testus. Taip pat, klientų pageidavimu, gavę kandidato sutikimą, susisiekiame su buvusiais darbdaviais ar kolegomis, gauti rekomendacijas.

3. Ką daryti, jei nesulaukiu grįžtamojo ryšio per su konsultantu sutartą laiką?

Mums labai svarbu kandidatų patyrimas, todėl labai stengiamės informuoti kiekvieną kandidatą, kuris dalyvavo procese. Tačiau, jeigu nesulaukėte grįžtamojo ryšio – kreipkitės į konsultantą su kuriuo bendravote arba į People Link administraciją info@peoplelink.lt

4. Kaip pasiruošti pokalbiui?

Šiais laikais, kai dauguma pokalbių vyksta online, tinkamai save pristatyti vistiek labai svarbu. Rekomenduojame įspėti namiškius, kad jungsitės į pokalbį, tokiu atveju mažiau tikimybės, kad jus sutrukdys. Taip pat labai svarbu ir tvarkinga aplinka bei savęs reprezentavimas, pasidomėjimas įmone ir pozicija į kurią aplikuojate. Taip pat, rekomenduojame pasižymėti kilusius klausimus, kuriuos galėsime aptarti pokalbio metu.

5. Kas yra Tripod testai ir kam jie reikalingi?

Testai, kuriuos atliekame : asmenybės (laikas neribotas, 199 teiginiai, kurie apibūdina žmonių įvairius poelgius, mintis ir jausmus), protinių gebėjimų (sudaro 48 užduotys, kurių atlikimui skiriama iki 40 minučių), vaizdinės informacijos suvokimo greičio ir tikslumo testas (sudarytas iš 150 simbolių porų, testo užpildymui skiriama 10 minučių) ir erdvinių gebėjimų testas ( sudaro 48 užduotys, kurioms atlikti bus skirtos 52 minutės). Testai įvertina kandidato įgūdžius bei gali atskleisti ir pokalbio metu neaptartą potencialą, o asmenybės testas padeda suprasti koks žmogus, sėkmės atveju prisijungs prie komandos bei pasiruošti jo atėjimui.

6. Kodėl atrankos įmonių darbo skelbimai ne visuomet rodo įmonių pavadinimus?

Konfidencialius skelbimus (be įmonės pavadinimo) publikuoti renkasi tiek TOP darbdavio statusą turinčios, tiek mažiau žinomos ar mažos kompanijos. Dažnai įmonės priima sprendimą nepublikuoti darbo skelbimų su įmonės pavadinimu, kadangi įmonės viduje dar nėra iškomunikuota apie naujas/atviras pozicijas. Taip pat, konfidencialūs darbo skelbimai padeda kandidatams nesivadovauti pirmuoju įspūdžiu tik pagal įmonės pavadinimą, skatina daugiau dėmesio skirti pozicijos aprašymui ir atsakomybėms, aplikuoti pagal atitikimą pozicijai ne pagal įmonės įvaizdį rinkoje.

7. Kas nutinka su mano asmeniniais duomenimis kai siunčiu gyvenimo aprašymą atrankos įmonei?

Kai aplikuojate dėl darbo pozicijos Jūsų asmeniniai duomenys NĖRA automatiškai saugomi mūsų duomenų bazėje. Jūsų aplikavimas mums suteikia galimybę susisiekti dėl konkrečios darbo pozicijos į kurią aplikuojate, susisiekus – išsamiai aptariame atvirą poziciją ir tik tokiu atveju, kai išreiškiate norą dalyvauti kituose atrankos etapuose mes prašome saugoti Jūsų asmeninius kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, kontaktinius duomenis bei CV) savo duomenų bazėje, kad galėtume palaikyti komunikaciją viso atrankos proceso metu. Šie kontaktiniai duomenys taip pat saugomi kai išreiškiate norą gauti iš mūsų informaciją dėl Jūsų patirtį ir kompetenciją atitinkančių darbo pasiūlymų ateityje.

8. Kokią naudą gaunu ieškodamas darbo bendradarbiaujant su personalo atrankos įmone?

Personalo atrankos įmonės atstovauja daug skirtingų verslo įmonių ir dažnai turi bent po kelias panašias atviras pozicijas vienu metu, todėl, jei Jus domina daugiau nei vienas mūsų pasiūlymas, dalyvaudamas atrankoje Jums gali padėti: 1) sutaupyti laiko ir vieno susitikimo metu išgirsti apie skirtingų kompanijų siūlomas pozicijas bei lūkesčius; 2) gauti išsamią informaciją tiek apie skirtingas įmones, tiek apie skirtingas pozicijas bei patyrusio konsultanto įžvalgas/rekomendacijas kurie darbo pasiūlymai labiausiai atitinka Jūsų lūkesčius, patirtį ir kompetencijas; 3) po interviu su konsultantu, jei norite saugoti savo kontaktinius duomenis mūsų duomenų bazėje, Jūs turite galimybę sulaukti Jums tinkamiausių darbo pasiūlymų ateityje, atliepiančių per interviu aptartus lūkesčius.

9. Ar atrankos įmonė papasakos visus faktus apie darbą (privalumus ir trūkumus)?

Atrankos konsultanto tikslas – skaidriai ir atvirai atstovauti kompaniją, apimant tiek privalumus, tiek trūkumus bei tai iškomunikuoti Jums. Tačiau, atrankos konsultantas nėra tiesiogiai darbdavio įmonėje dirbantis darbuotojas, todėl yra priklausomas nuo vadovų, kurie apibūdina tiek poziciją, tiek įmonę. Jei atrankos procese Jums kils klausimų į kuriuos atrankos konsultantas negalės atsakyti atrankos metu, jis bendradarbiaudamas su darbdaviu išsiaiškins ir pateiks Jums išsamius atsakymus.

10. Ką aš galiu padaryti, kad patobulinčiau savo CV?

Kviečiame paskaityti kolegės Deimantės straipsnį, kuriame ji dalinasi geriausiais CV rašymo patarimais: https://peoplelink.lt/naujausios-cv-rasymo-tendencijos/ Mūsų konsultantai dažnai skaito pranešimus įvairiomis temomis – apie CV, LinkedIn profilio kūrimą, dalyvavimą darbo pokalbiuose, todėl rekomenduojame sekti mus Facebook paskyroje, kad sektumėte naujienas.

11. Kokios yra atrankos konsultanto atsakomybės?

Pagrindiniai atrankos konsultanto tikslai yra: 1) išsamiai pristatyti atstovaujamą įmonę bei poziciją; 2) išsamiai suprasti Jūsų sukauptą patirtį, motyvaciją ir karjeros lūkesčius; 3) atrasti tiek kandidatą, tiek įmonę tenkinantį sprendimą įmonei rekomenduojant susipažinti su geriausiai jų lūkesčius atitinkančiais kandidatais ir kandidatams padedant suprasti kiek pozicija atitinka jų ilgalaikius tikslus.

12. Noriu, kad atrankos įmonė mane įtrauktų į savo duomenų bazę, kad gaučiau darbo pasiūlymų. Kaip geriausia tai padaryti?

Siųskite savo atnaujintą gyvenimo aprašymą adresu info@peoplelink.lt Laiške taip pat konkrečiai įvardinkite, kokie yra Jūsų lūkesčiai – kurios sritys, pozicijos Jus domina, kokių darbo sąlygų tikėtumėtės, ir kolega pasidalins Jūsų gyvenimo aprašymu su konsultantais, kurie dirba su tokio pobūdžio atrankomis. Vis tik, net ir įtraukus Jūsų CV į duomenų bazę, rekomenduojame aktyviai domėtis darbo skelbimais bei aplikuoti į konkrečias, Jus sudominusias pozicijas.

13. Matau skelbimą keliose darbo paieškos platformose, per kurią geriausiai siųsti savo CV?

Darbo skelbimus talpiname keliuose portaluose tam, kad jie pasiektų platesnę auditoriją. Tiek per skirtingas duomenų bazes, tiek ir tiesiogiai el. paštu atsiųsti gyvenimo aprašymai yra vertinami vienodai, tad galite rinktis būdą, kuris yra patogiausias Jums.

14. Jau esu siuntęs savo CV šiai įmonei ir mane domina dar vienas pasiūlymas, ar siųsti CV dar kartą?

Parodydamas susidomėjimą konkrečia skelbiama darbo pozicija parodysite savo motyvaciją dalyvauti atrankoje ir taip padidinsite šansus, kad atrankų konsultantas su Jumis susisieks. Jeigu esate dalyvavęs pokalbyje su mūsų konsultantais, galite drąsiai tai paminėti laiške.

15. Dalyvavau atrankoje, man sakė, kad susisieks turėdami kitų pasiūlymų, bet dar nesusisiekė. Kodėl?

Susisiekiame turėdami darbo pasiūlymų jei matome atitikimą tarp įmonės ir Jūsų lūkesčių bei patirties. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad duomenų bazės yra gana plačios, todėl jei Jus domina konkretus darbo pasiūlymas visuomet rekomenduojama CV siųsti pakartotinai ir taip išreiškiant savo motyvaciją dalyvauti konkrečioje atrankoje.

16. Ką daro atrankos įmonės?

Atrankos įmonės teikia paslaugas: 1) kandidatams – sėkmingos karjeros konsultavimo, darbo paieškos konsultavimo. 2) verslui – darbuotojų paieškos ir atrankos, darbuotojų ir kandidatų vertinimo, išdarbinimo proceso palengvinimo paslaugas. Atrankos įmonės atstovauja tiek darbdavio, tiek kandidato interesus bei padeda atrasti abi puses tenkinančius sprendimus.

Klauskite mūsų